Ana Sayfa » , , » Yandex Browser İnceleme

Yandex Browser İnceleme

Yazar Murat Akgün on 11 Ocak 2013 Cuma | 21:42

Son zamanların gelişmekte olan arama motoru Yandex'ten dev bir adım daha!

Ünlü arama motoru Google tarafından çıkarılan Google Chrome tüm bilinenleri değiştirmiş ve tarayıcıların ne kadar dinamik ve hızlı olabileceğini bizlere göstermişti.

Yandex'te Yandex Browser'ı yayınladı.Programı yükleme kullanma fırsatını henüz yeni buldum.Ve program hakkındaki incelemelerimi paylaşacağım.


Hız

Tarayıcı beklediğimden gayet hızlı.Örneğin Google 1-2 sanyie,Facebook'u 2-3 saniye Twitter'ı da 2-3 saniye içinde açıyor.Kısacası beklediğiniz hızı sizlere sunuyor diyebilirim.

Tasarım

Zamanında Internet Explorer'ın o yoğun ve boğucu tasarımından bizleri Google Chrome kurtarmıştı.Yandex Browser da bu yolda gitmiş ve gayet şık,sade bir tasarım seçmiş.Bu özelliği bakımından da beklenileni karşılıyor aramıza yeni katılan bu tarayıcı.

Ek Özellikler

İlk olarak eklemek istediğim özellik daha önceki tarayıcılarda görmediğim türden.Yandex Browser'da adres çubuğuna tıkladığınızda adres çubuğunun hemen altında bir bant çıkıyor ve sitelere kolay yoldan ulaşabilmenizi sağlıyor.Ayrıca bu siteleri kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz.


Bahsettiğim özelliği yukarıdaki fotoğrafta rahatlıkla görebilirsiniz.Ben kendime göre en çok kullandığım siteleri düzenledim.-Yandex Browser'da 3 adet Google sitesi bulunması da nasıl bir ironi olmuş-

Ayarlar sekmesi Google Chrome ile aynı diyebilirim.Bu nedenle kullanmakta ve ayarlamakta zorluk çekmeyeceksiniz.

Benim genel görüşüm gayet olumlu.Hatta Chrome üzerine tarayıcı tanımadığımı düşünürdüm.Ancak Yandex Browser şimdilik varsayılan tarayıcım olma konusunda iddialı.Özellikle resimde belirttiğim özellik buna en büyük etken diyebilirim.

Siz de bu tarayıcıyı denemek ve test etmek istiyorsanız Yandex Browser sayfasına gidebilirsiniz.Ayrıca tarayıcı hakkındaki görüşlerinizi,tarayıcının eksiklerini yorum olarak paylaşıp görüş alışverişinde bulunabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Eklenti ve uygulamalardan bahsetmemişsiniz. Chromium altyapısını kullandığı için Google Web Store'dan uygulamaları tarayıcıya ekleyebiliyorsunuz.

    YanıtlaSil
  2. Henüz yeni bir kullanıcıyım :) Paylaştığınız bilgi için teşekkür ederim.

    YanıtlaSil