Ana Sayfa » , , , , » Yazdığınız tweet'leri arşivleyin!

Yazdığınız tweet'leri arşivleyin!

Yazar Murat Akgün on 19 Aralık 2012 Çarşamba | 23:35

Her geçen gün daha da büyüyen ve internet dünyasında Facebook'un tahtını sallamayan Twitter yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Temmuz ayında yapılan açıklamaya göre attığınız tweet'leri bir arşiv üzerinde görebilmeniz için çalışmalar başlamıştı.

Bu günler Twitter'daki çok az kullanıcıya açılan bu uygulama henüz test aşamasında.Önümüzdeki günlerde herkese açılacak bu özellik sayesinde attığınız tweet'leri yıl/ay olarak görebileceksiniz.

Siz de bu teste dahil misiniz?Bunu kontrol etmek için Hesap ayarlarına girmeniz gerekiyor.Eğer test kullanıcıları arasında iseniz en altta Arşiv butonunu göreceksiniz.

Benim Yorumum:

Bu uygulama için Twitter geç bile kaldı diyebilirim.Çünkü bir çok insan bu mikroblogu aktif olarak kullanıyor ve haber,resim,link gibi bir çok içerik paylaşıyor.İlerleyen zamanlarda bunlara ulaşmak oldukça zor bir iş.Arşiv uygulaması ile geçmişinize daha rahat bakabilecek olmanız büyük bir avantaj.

Ayrıca memolane.com websitesi buna benzer bir hizmet vermekte.Bu site sayesinde mail adresinize her gün düzenli olarak attığınız tweetler,dilerseniz facebook,blog paylaşımlarınız geliyor.3 ay,6 ay,1 yıl gibi periyotları mevcut.

1 yorum: