Blogger HTML Düzenle Sorunu

Yazar Murat Akgün on 1 Aralık 2012 Cumartesi | 22:49

Blogger kullanıcılarının karşılaştığı HTML düzenleme sorunundan bahsedeceğim.Şablon>Html Düzenle yolunu izlediğinizde beyaz bir sayfaya yönleniyorsanız ve adres çubuğunda ".blogspot.com/b/preview?token" tarzı uzun bir yazı varsa anlatacağım şekilde düzeltebilirsiniz.

Bu sorunun çözümü olarak eski arayüze geçiş gösteriliyordu.Ancak google eski arayüzü kaldırınca bu çözümde ortadan kalktı.Yapmanız gereken işlem ise;


 • Şablon'a giriyoruz ve yaklaşık 2 saniye gibi bir süremiz var.Bu süre içinde hızlı olmalısınız ve sağdan Yedekle/Yükle daha sonra tam şablonu indir butonlarına basmalısınız.
 • Şablonu indirdikten sonra,kumanda paneline dönüyoruz ve tekrar şablon'a giriyoruz.Yine 2 saniye gibi bir süre içinde sayfada bulunan herhangi bir temayı uygulamaya çalışıyoruz.
 • Daha sonra indirdiğimiz temayı notepad++ gibi bir programla açıyoruz.Ve aşağıdaki kodu bulup siliyoruz.
<script language='JavaScript' type='text/javascript'> if (top.location != self.location) top.location = self.location; </script>

Not:Kodu aratınca bulamayabilirsiniz.Bu yüzden baştaki bir kaç kelimeyi aratın ve yukarıdaki kodu bulunca silin.

 • Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra şablonu kaydediyoruz.Daha sonra Kumanda panelinden Şablon>Html Düzenle bölümüne geliyoruz.Sağ taraftan Yedekle/Yükle butonuna basıyoruz ve değiştirdiğimiz temamızı yüklüyoruz.
Sorununuz düzeldi,artık kodlarla oynayabilirsiniz.Eğer bir adımda takıldıysanız veya yardım istiyorsanız yorum olarak belirtebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir yöntem bilen arkadaşlar yorum olarak bildirirse daha faydalı olur.

7 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. ya arkadaşlar benim kafam bir şey almıyor hiç bir şey yapamıyorum blogtta,57 yaşında blog yapmaya heveslendim amma hiç bir şey ne anlıyorum ne yapabiliyorum ,süslemede..belki size komik gelebilir ama gerçek bu,yotube zaten kapalı..biriniz bana yardım edebilirmi...url bile almadım...ne olduğunu bilmiyorum.herşey çok yeni benim için..ve moralim çok bozuk...:((((((

   Sil
 2. Zararı html kodlarını düzenleyememek.Düzenleme paneline girdiğinizde beyaz sayfa çıkar ve düzenleme yapamazsınız.

  YanıtlaSil
 3. Çok faydalı oldu. Teşekkürler ve eline sağlık.

  YanıtlaSil
 4. Yükledim
  herşey çok güzel gidiyor fakat ben birçok arkadaşlarla görüşebilir ken ,numarası rehberimde kayıtlı olmasına rağmen,Whatsapp da birbirimizi görüyoruz ama birbirimize gönderi yapmıyoruz .
  Nerede yanlış yapıyoruz ?
  Anlatabilir misiniz ?Rica etsem ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnternet bağlantınızda sorun olabilir.Veya birbirinizi engellemiş olabilirsiniz.Kişileri silip yüklemek işinizi çözebilir.

   Sil
 5. Çok sağolun hocam.Benim aradığım bir şeydi geçen gün bulamamıştım. İyi oldu :)

  YanıtlaSil