Ana Sayfa » , , , » YouTube'da Ayda Kaç Saat Video İzleniyor ?

YouTube'da Ayda Kaç Saat Video İzleniyor ?

Yazar Murat Akgün on 8 Ağustos 2012 Çarşamba | 01:08

Youtube...Şüphesiz Dünya'nın en büyük video platformu.Google ailesine katıldıktan sonra daha da gelişen ve profesyonelleşen video sitesi istatistiklerini açıkladı.

Açıklamaya göre YouTube'da ayda 4 milyar saat video izleniyor.Bu rakam ise ayda 456.000 yıl uzunluğunda video klibe denk geliyor.Rakamlar gerçekten çok büyük ve ciddi rakamlar.


Ayrıca siteyi ayda 800 milyondan fazla tekil ziyaretçi ziyaret ediyor ve bu ziyaretlerin %70'i ABD dışından.Diğer ilginç istatistikler de paylaşılmış.Mesela siteye her dakika 72 saatlik içerik yüklenirken bu rakam 2010'da sadece 10 saatti.Google ailesine katıldıktan sonra ciddi kanallar ile yayın hayatına devam eden site,emeklerinin karşılığını alıyor gibi gözüküyor.

En son Mayıs ayında 3 milyar saate yakın izlenme sayısı olduğu açıklanmıştı.Yani kısa sürede 4 milyara ulaşıldı.Sitede yeni kanalların açıldığını düşünürsek ve bu kanallar başarılı olursa bu rakamın çok daha yukarılara tırmanacağını söylemek çokta zor değil.

Şirket bu kanallar için yaklaşık 150 milyon $ harcadı ve 200 milyon $ gibi bir yatırımın da yapılacağı söyleniyor.Yani Google yaptığı yatırımın karşılığını kısa sürede etkili olarak alacak gibi gözüküyor.

0 yorum:

Yorum Gönder