Ana Sayfa » , , , » Wordpress Retina Display İle Daha Gerçekçi

Wordpress Retina Display İle Daha Gerçekçi

Yazar Murat Akgün on 5 Ağustos 2012 Pazar | 02:36

Ünlü blog hizmeti sunan Wordpress Retina Display(RD) desteği sunmaya başlayacak.Peki Retina Display nedir ? Ne işe yarar ? Neyi ifade eder ?

Son zamanlarda şüphesiz bir çok sitenin altyapısı olarak profesyonel hizmet veren Wordpress kendini geliştirmeye devam ediyor.Kişisel,küçük çaplı sitelerin dışında,profesyonel sitelerinde kullandığı sistem olduğu için her geçen gün kendini daha da yenileyen sistem bu kez Retina Display ile karşımızda.Aslında bu ismi Apple ile duymaya başlamıştık.Tam anlamıyla daha yüksek görüntü kalitesi diyebiliriz.Resimlerden de anlaşılacağı gibi artık görüntü kalitesi 2x.Peki bu ne işe yarayacak ?
Son zamanlarda çok kullanılan bir altyapı olduğundan bahsettik.Bunun yanı sıra akıllı telefon,tablet gibi cihazların da yaygınlaştığını ve internete bu cihazlarla bağlanıldığını düşünürsek cevap çok da uzakta değil:Yüksek görüntü kalitesi ile profesyonel sunum.

Ayrıca bu yüksek çözünürlük kalitesi tasarımcıların da işine yarayacak gibi gözüküyor.Özellikle son zamanlarda çıkan profesyonel temaları düşünürsek,bu özellik ile Wordpress tema tasarımı yeni bir çağa hazırlanıyor diyebiliriz.

Wordpress yeniliklerine,tasarımcılar tasarımlarına devam ettikleri sürece daha uzun bir süre profesyonel işler göreceğiz demektir.

0 yorum:

Yorum Gönder