Ana Sayfa » , , » BlackBerry,Android İşletim Sistemine Mi Geçiyor ?

BlackBerry,Android İşletim Sistemine Mi Geçiyor ?

Yazar Murat Akgün on 6 Ağustos 2012 Pazartesi | 02:30

Rakiplerinin çıkardığı akıllı telefonlar ile piyasanın gerisinde kalan RIM BlackBerry işletim sisteminden vazgeçmek üzere gibi gözüküyor.

Özellikle son zamanlarda çıkan ve yüksek performans sunan akıllı telefonlar tüm teknoloji severlerin odak noktası haline geldi.Bir de bunun üstüne Qwerty klavyeli akıllı telefonlar BlackBerry'i çıkmaza doğru sürükleyen etkenler oldu.


Aslına bakılırsa şirketin en büyük umudu yeni çıkaracakları BlackBerry OS 10'du.Ancak çıkış tarihinin ertelenmesi gibi aksilikler çıkınca şirket büyük kayıplarla karşı karşıya kaldı ve teknolojiyi belirlemek yerine teknolojiye ayak uydurma sinyalleri verdi.

BlackBerry telefonları üreten RIM'in Ceosu Thorsten önemli açıklamalarda bulundu.Android işletim sistemli telefon üretmeyi ciddi anlamda düşündüklerini açıklayan Thorsten teknoloji dünyasına bomba gibi düştü.

Aslına bakılırsa BlackBerry 10'un Ocak 2013 gibi çıkması bekleniyor.Yani şirket bu zamana kadar yeni bir Android telefonda üretebilir yada yeni çıkaracağı telefona alternatif olarak aynı anda piyasaya da sürebilir.

Bakalım şirket nasıl bir yol izleyip düşen hisselerini canlandırmaya çalışacak.

0 yorum:

Yorum Gönder