Ana Sayfa » , , » Bebek Beklediğinizi Facebook'tan Duyurun!

Bebek Beklediğinizi Facebook'tan Duyurun!

Yazar Murat Akgün on 14 Ağustos 2012 Salı | 17:58


İnternet dünyasının devi Facebook bizleri şaşırtmaya ve yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.Ünlü sosyal ağın yeni bombası ise bebek bekleyen çiftlere yönelik.Eğer bebek bekliyorsanız bunu zaman tünelinize ekleyebilirsiniz.Bebek bekleme özelliğine bebeğinizin cinsiyetini ve doğum tarihini de ekleyebiliyorsunuz.Ve bu özellikler haber akışında görüntüleniyor.

Bu özellik ile Facebook yeni bir reklam hedefinde olabilir.Bebek bekleyen çiftlere özel reklamlar göstererek kullanıcı bazlı reklam hacmini genişletmeyi amaçlayan şirket bakalım bu işinde başarılı olabilecek mi ? Çünkü halka arz edildikten sonra hisselerinde düşüş yaşanmış ve bir çok reklam seçeneğine başvurulmuştu.Ancak ünlü şirket ne yapsa istediği reklam hedefine ulaşamadı.Bu özellik de yaraları kapatmak için olabilir.

Ayrıca facebook çocuklarına erken yaşta profil açan anne-babalarında önüne geçmek istiyor.Çünkü siteye kayıt olmak için 13 yaşından büyük olmalısınız.Çiftler bu özelliği kullanırsa çocuklarına hesap açtıklarında site bunu saptayabilir ve bir nebze de olsa sahte profillerin önüne geçebilir.

0 yorum:

Yorum Gönder