Ana Sayfa » , , , , » Teknoloji Devi Sony, Gaikai'yi Satın Aldı

Teknoloji Devi Sony, Gaikai'yi Satın Aldı

Yazar Murat Akgün on 3 Temmuz 2012 Salı | 02:04

İddialar gerçeğe dönüştü ve Sony, bulut a oyunculuk servisi Gaikai'yi yaklaşık olarak 400 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Sony'nin bulut oyunculuk servisi Gaikai'yi 500 milyon dolar ücret ödeyerek satın alacağı tahmin ediliyordu.Bu  haberler tam olarak doğru olmasa da gerçek hale geldi. Sony, 380 milyon dolar karşılığında Gaikai'nin yeni sahibi olmayı başardı.

Aradaki bu 120 milyon doları düşünürsek Sony gerçekten karlı bir iş çıkardı.Zaten Sony tarafından 500 milyon dolarlık bir teklif yapılması beklenmiyordu.Beklentileri karşılayan Sony Gaikai'yi bünyesine katarak ağını genişletmek istediğini belirtti.Sony'nin açıklamasına göre Gaikai'nin temel sistemleri değiştirilmeyecek.Sony elemanlarının,mühendislerinin tecrübeleri Gaikai'ye aktarılacak ve bu sayede bu proje Sony sayesinde daha da gelişecek.

Gaikai Nedir ?

Gaikai Open Cloud Gaming Platform olarak tanımlanıyor.Yani Türkçe'ye çevirirsek,açık bulut oyun platformu anlamına geliyor.Bu da demek oluyor ki bir oyunun demosunu bilgisayarınıza yüklemeden site üzerinden deneyebilir,test edebilirsiniz.Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder