Kaliteli Laptop Fiyatları ve Özellikleri

Yazar Murat Akgün on 29 Temmuz 2012 Pazar | 14:52

Bu yazımda sizler için uygun,kaliteli ve yüksek performanslı laptopları sıralayacağım.Bildiğiniz gibi teknoloji her geçen gün gelişiyor ve teknolojiye ulaşmak ucuzlaşıyor.Ancak bu ucuzluk fiyat anlamında ucuzluk.Çünkü ucuz fiyata yüksek kalitede hizmet alabilirsiniz.Ancak yine de yüksek kalite için kesenin ağzını açmalısınız.

Öncelikle Laptop Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ondan bahsedelim.

1. Yüksek çözünürlüklü ekran: Bugünkü laptop‘ların çoğu, genellikle 1366×768 çözünürlüğe sahipler. Bir PC laptop satın alıyorsanız, en az 1600×900 çözünürlüğünde olmasına dikkat edin. Almayı düşündüğünüz laptop‘un ekran boyutu 15.6 inç veya daha büyükse,1920×1080 çözünürlüğünü tercih edin. Bu sayade daha güzel ve yüksek çözünürlükte grafikler ve görsellere daha rahat ulaşabilirsiniz.

2. SSD sürücüler: SSD ile geleneksel sabit disk arasında dev bir hız farkı bulunuyor. Photoshop‘u açarken 17 saniye beklemek istemiyorsanız, saniyeler belemden bir tıkla istediğiniz programa ulaşmak istiyorsanız, web tarayıcınız ve Windows çok daha hızlı açılsın istiyorsanız, SSD’li bir laptop almanız sizin için daha iyi olacaktır.

3. Daha uzun pil ömrü: Laptop’unuzu sadece evinizde veya ofisinizde kullanmayacaksanız, pili 6 saat veya daha uzun dayanan laptop‘lara göz atın. Bugün üretilen birçok laptop‘un pili 3 veya 4 saatten fazla dayanmıyor ve işiniz genelde yarım kalıyor. Laptop‘unuz, pil seçeneklerine sahipse, onu biraz ağırlaştırsa dahi daha yüksek kapasiteli pili tercih edebilirsiniz.

4. Daha güçlü işlemci: Bir laptop alırken ilk olarak 3-4 sene kullanmayı düşünürsünüz. Günlük uygulamaları kullanırken bilgisayarınızın yavaşlaması ve hızının düşmesi kimsenin hoşuna gitmez. Core i5 veya Core i7 işlemcili bir bilgisayar ile birkaç sene daha idare edebilirsiniz.

5. Ayrı grafik kartı: Entegre grafik çipi ile World of Warcraft’ı ortalama ayarlarda oynayabilirsiniz. Ancak ek bir ekran çipine sahipseniz, fotoğraf editörlerinden daha yüksek verim elde edeblirsiniz, yeni jenerasyon web uygulamalarında donanım hızlandırmasından daha çok faydalanabilirsiniz.Yukarıdaki maddeler wmaraci forum'dan alınmıştır. 

Bir çok forum okudum.Onların ışığında sizlere tavsiye edilen,edilmeyen laptopları nedenleri ile sıralayacağım:

Tavsiye edilenler:

 • Lenova - Adı pek bilinmeyen bir marka olmasına rağmen,bir çok insan tarafından tavsiye ediliyor ve beğeniliyor.
 • Asus - Yine az sorunla karşılaşılan,kaliteli markalardan biri
 • Toshiba - Şüphesiz laptop denildiğinde bir çok insanın aklına gelir.
Tavsiye edilmeyenler:

 • HP - Isınma sorunu nedeniyle bir çok kişi tarafından tavsiye edilmiyor.

Oyun severler için kaliteli laptoplara,fiyatlarına ve kısaca özellikleri:

oyunfilozofu.com adlı internet sitesi oyunlarda yüksek performans veren laptopları yazmış işte o laptoplar.

1)MONSTER®


MONSTER® Q61W170ER01 17.3 —  ( 2500 TL )yukarıda yazdığımız tüm özelliklere sahip bir laptop. Kullananlar genellikle çok memnun kalıyorlar.
Ben sahsen Türk firması olması, gerek teknik destek gerek geri iadeleri olsun Monster firmanısı tercih ediyorum.  Monster Notebook internet sitesinden diğer laptoplarına da ulaşabilirsiniz


2) Asus Republic of Gamers

Asus G74SX —   Asusun oyuncular için tasarladığı laptoplardan birisi daha. Bu modelde oldukça kaliteli ve oyunculara uygun bir laptop.
3) Alienware

Alienware firmasını zaten bir çok kişi biliyordur. Sadece oyunculara özel bilgisayarlar yapıyorlar ve harika tasarımları ve yüksek performans sunan bilgisayalarlar oluyor. Fakat fiyat açısından bakıldığında aşırı yüksek gibi gözüküyor.
Alienware M17x tercih edilebilir

3 yorum:

 1. Bana güncel laptop fiyatları lazım... Bildiğiniz bir kaynak var mı? Cevap bekliyorum..

  Teşekkürler.
  İyi Çalışmalar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef bildiğim bir kaynak yok.

   Sil
 2. ya ben bu aralar laptop alcamda çok kararsızım

  YanıtlaSil