Ana Sayfa » , , » Facebook'un Ne Kadar Üyesi Var ?

Facebook'un Ne Kadar Üyesi Var ?

Yazar Murat Akgün on 27 Temmuz 2012 Cuma | 02:04

Facebook...Şüphesiz son zamanların en popüler sosyal ağı,en popüler sitesi.İnternetin baş tacı adeta.Peki bu site kaç kişi için bu durumda ?


Facebook'un konu olduğu The Social Network filmini izlediyseniz görmüşsünüzdür.1 milyonuncu üyeye ulaşınca kutlama yapıyorlardı.Ancak şimdi bu hedef daha da farklı.Hedef 1 milyar üye.

Facebook görevlilerinin yaptığı açıklamalarda günde 552 milyon kişi profilini ziyaret ediyor.Gerçekten dudak uçuklatan bir rakam değil mi ?Nerden nereye..1 milyonu kutlarken 1 milyar için geri sayım yapmak..

Gerçekten proje böyle olur.Büyümek böyle olur.Neyse gelelim tekrar konumuza.Facebook'un kayıtlı 995 milyon üyesi bulunuyor.Tabii ki bunlara sahte,geçersiz profiller de dahil.Ancak sonuç olarak o sayı gerçek ve o kadar kayıtlı üyesi var.En son Nisan ayında 901 milyon kullanıcı olduğunu açıklamışlardı.Yani %29'luk bir büyüme yaşanmış.

Tahminlere göre 1 milyar sayımı Eylül,Ekim ayında son bulacak.Ancak belli mi olur bakarsınız kutlamalar daha erken başlar.Hep beraber izleyip göreceğiz.

0 yorum:

Yorum Gönder