Ana Sayfa » , , , , » Twitter'dan Bir Değişiklik Daha

Twitter'dan Bir Değişiklik Daha

Yazar Murat Akgün on 20 Haziran 2012 Çarşamba | 19:49

Logo,tv reklamları gibi bir çok yeniliğe imza atan Twitter'dan bir hamle daha.Artık onaylanmış(verified) hesaplarda yeni bir özellik kullanılacak.Bundan sonra onaylanmış hesaplarda,başka kişilere yazılan twitler gösterilmeyecek.Daha da açmak gerekirse onaylanmış hesaba sahip kişilerin attığı mentionlar profillerinde gözükmeyecek.Twitter bunu yaparken,kişiler hakkında daha net bir bilgiye ulaşılmasını hedefliyor.Çünkü atılan mentionların arasında twitleri bulmak açıkçası bir eziyetti ve bir çok ünlü belkide bu yüzden az mention atıyordu.

Peki bundan sonra o mentionları göremeyecek miyiz ?
Twitter'ın yaptığı açıklamaya göre profilin bir bölgesinde Tümü(All) seçeneği bulunacak ve isteğe göre kişinin attığı mentionlar gözükebilecek.

Üst üste gelen bu yeniliklere bir yenisi daha eklendi ve twitter yeniliklerden vazgeçecek gibi durmuyor.Çıkışını kademeli arttıran twitter gündemin başına yerleşmek için yeniliklerden kaçmıyor.Bakalım twitter bizlere daha ne gibi yenilikler sunacak.

2 yorum:

 1. bence geliştirmesi gerek çünkü bişey ortaya çıkar ve eğer çok talep görürse evrimleşmesi gerekir, tarzının dışına çıkmadan performansı yükseltmesi lazımdır, artık eskisinden daha ileriye bakmalı, mesela zengin içerik istiyorsa harfler 180 olmalı artık fazla bişey değil, resim gönderme, noktalama derken anlamlı bi cümle derken güzel sözlerin dışında kısa bi cümlenin dışında kopuk oluyo cümleler. Resim albümü hem yavaş hem de çok basit.. gelişmeli tüm bunlar. Facedeki karışıklığı sevmediğim içinde üye değilim. Tam bu dediklerimin olduğu başka bi uygulama varsa söyleyin geçiym.

  ayrıca twitter da ki yavaşlık takılma problemleri face de yok bildiğim kadarıyla kendilerini geliştirmeliler.

  "Yanlış şifre Hesap ayarlarını değiştirmek için lütfen şu anki şifreni gir" hatası alıyorum hiçbişey değişmiyo

  YanıtlaSil
 2. Son zamanlarda bir çok sorunu var haklısınız.Ancak rağbet gören bir sitede böyle sorunların olması doğal,sorunların sürmemesi gerek tabii.
  180 karaktere gelirsek bence 140 olarak kalmalı.Çünkü çoğu insan kısa olduğu için yazılanları okuyor.Ve az olması insanları düşünmeye itiyor.

  YanıtlaSil