Ana Sayfa » , , , » Sıkıyorsa Bu Kitabı da Okumayın

Sıkıyorsa Bu Kitabı da Okumayın

Yazar Murat Akgün on 30 Haziran 2012 Cumartesi | 20:04


Kimilerimiz aldığı kitabı hemen okuyup bitirirken,kimilerimiz ise okumaya başlayıp aradan zaman geçtikçe bitiririz.Ancak Arjantinli bir yayınevi bu olaya çözümü bulmuş.


Eterna Cadencia isimli yayınevinin geliştirdiği bu proje de kitaplar özel bir mürekkep ile basılıyor ve hava,güneş ile temasa geçince içindeki yazılar siliniyor.Yani kitabı açtıktan sonra okumanız için 2 ay süreniz var.


Yayınevinin bunu yapmasındaki amaç ise çoğu yazarın ilk kitabının okunmaması ve ikinci kitabı yazmaya cesaret edememesi.Bu proje ile kitapların okunmasını ve yazarları ikinci kitabı yazmaya teşvik etmek istiyorlar.Yayın evi proje için aşağıdaki sözleri kullanmış:

Kitaplar çok sabırlı objelerdir. Onları satın alırız ve kitaplar bizim onları okumamızı bekler. Günler, aylar hatta yıllar boyunca. Kitaplar için bu sorun olmaz ancak yeni yazarlar için sorundur. Eğer insanlar ilk kitaplarını okumazsa hiçbir zaman ikinciyi yazamazlar"

Peki bunca düşünceye rağmen yayınevi başarılı olmuş mu?Sonuç şaşırtıcı ama olumlu.
Kitabın ilk baskısı ilk günden tükendi ve binlerce yeni sipariş verildi.Tanıtım videosu işe aşağıda:


Siz böyle bir kitabın Türkiye'de basılmasını ister miydiniz ? Ve basılırsa başarılı olacağına inanır mısınız ?

1 yorum:

  1. bence basılmalı.eğer basılırsa insanların okumaları hızlanır ve çoğalır.her okunan kitap bir bilgi yeni bir kültür demektir.bu sayede bilgi, kültür ve okur yazarlık oranının artıcağını düşünüyorum

    YanıtlaSil