Ana Sayfa » , , , , , , , , » Sakaryalı genç yerli tablet üretiyor !

Sakaryalı genç yerli tablet üretiyor !

Yazar Murat Akgün on 18 Kasım 2011 Cuma | 23:57

Sakarya'da yaşayan Ar-Ge'ci genç,yazılımı kendisine ait olan tablet geliştirdi.


Sakarya'nın Hendek ilçesinde bir klima fabrikasında görev yapan Elektrik Elektronik Mühendisi 31 yaşındaki Ufuk Tezcan kendine bir "Ipad" aldı ve merak ederek Ipad'i parçalarına ayırdı.

İçindeki parçalarla,dışarıdan getirttiği malzemeler ve kendi yazılımıyla  Isaac Newton'un isminden etkilenerek "Izec" tableti oluşturan genç KOSGEB’ten 500 bin liralık Ar-Ge inovasyon desteği aldı.Tezcan seri üretime geçerek şu anda ayda 700 adetlik üretim yapıyor.Üretimini büyütmek isteyen Tezcan KOSGEB’ten 1 milyon liralık kredi bekliyor. Ayrıca genç üretimci ürünüyle ilgili aşağıdaki bilgileri verdi :

Ürünlerimiz 7 ve 10 inç boyutlarında. Tüketicilerin talebine göre farklı özellikler ekleyebiliyoruz. Ürünlerimizde navigasyon, kablosuz internet, 2 USB, 1 kulaklık, 1 HDMI çıkışı, mikrofon girişi ve 2 megapiksellik entegre kamera bulunuyor. Piyasadaki aynı ürünün fiyatı 700 lira, bizim 7 inç boyutundaki ürünümüz ise 200 liradan 400 liraya kadar değişiyor. Piyasadaki ürünlerin standart hafızaları 4 GB ama biz ürünlerimize 8 GB’lık hafıza koyduk. Bu ürünlerin işlemci hızı da 800 Mhz. Ayrıca, piyasadaki ürünlerin şarjı 4 saat gidiyor, ürünlerimizin şarjı ise 8 saat dayanıyor. Ekran Güney Kore’den, pili de Çin’den geliyor. Çoklu dokunmatik ekrana sahip. Ürünümüze Isaac Newton‘dan esinlendiğimiz için ‘Izec‘ adını verdik. Uluslararası pazarlara satarız diye, uluslararası kabul görebilecek bir isim üzerinde çalıştık. Ayda 600-700 adet tablet üretiyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder