Ne sitesi açmalıyım ?

Yazar Murat Akgün on 9 Kasım 2011 Çarşamba | 20:32


 ”Ne sitesi açmalıyım ?” 

 Gelişen internet ortamında gerek host almak, gerek domain almak oldukça kolayladı.Ancak en zoru “Ne sitesi açsam?” diye düşünmek.
Her şeye karar verdiyseniz ve ne sitesi açacağınızı düşünüyorsanız buyrun beraber atlatalım bu  sorunu.Öncelikle diğer web sitelerinden etkilenip o tarzda bir site açmayı silin kafanızdan.Çünkü o  web sitesi var ve ihtiyacı karşılıyor sizin tutunmanız biraz zor olur öyle değil mi ?İlk tavsiyemilgilendiğiniz,uğraştığınız konularda bir web sitesi açmak.Mesela bir kadın beğendiği topuklu  ayakkabıların resimlerini ücretsiz blogunda yayınlıyormuş.Gün geçtikçe akıl almaz site ziyareti  yakalamış.Ve ünlü topuklu ayakkabı firmaları kadına reklam vermek için sıraya girmiş.O kadın  nerden bilebilirdi veya böyle bir şeyi hesaplamış mıydı ki ?
Eğer yukarıdaki yazıda kendinize cevap bulamadıysanız yada kendinizi bir şeye yakın görmüyorsanız,tavsiyem yapabileceğiniz bir site açmanız ve sabırlı olmanız.O tahmin ettiğiniz hitler 2. gün yakalanmıyor.Çok emekler var işin içinde.Bıkmadan usanmadan web sitenize içerik eklemelisiniz ve de özgün olmalısınız.Evet özgünlük.En önemli konu bu bence.Çünkü başka sitelerden kopyala yapıştır yaparsanız zaten o içerik olduğu için google da tercih edilmezsiniz.Farklı olmalısınız ki sadece siz çıkın listede.
“Çok konuştun admin başka bir önerin yok mu ? ” diyenlere ise ilk tavsiyem oyun sitesi açmaları.Çünkü gerçekten çok rağbet görüyor.Birde ünlü bir kaç oyun sitesine reklam,link verdiğiniz zaman tutmasınlar sizi.
İkinci tavsiyem ise dizi-film fragman sitesi açmanız.Dizi-film sitesi açmanızı önermem ama fragmanları olabilir.Çünkü eğer dizi-film sitesi açarsanız telif haklarından dolayı başınız yanabilir.Benden söylemesi.
Hadi şimdi aklınızdakini yapmaya koyulun.Unutmayın “Sonuca ulaşmak için,başlamak ve sabırlı olmak gerekir.”
Yazıyı kaynak göstermeden kopyalamak ve yayınlamak yasaktır !


0 yorum:

Yorum Gönder